W dniach 9-10 września 2017 roku na terenie MTP odbył IX Ogólnopolski Kongres Kobiet. Pierwszy raz poza Warszawą, tym razem w Poznaniu!
Polska Federacja Klubów BPW uczestniczyła w wydarzeniu, miałyśmy możliwość zaprezentowania działań, celów i misji a nasz nowy Klub BPW Posnania wraz z Prezydentką Iwoną Paszkowską mógł po raz pierwszy przedstawić się tak szerokiemu gronu.

W Parku Kobiet przygotowałyśmy stoisko, które cieszyło się dużym zainteresowaniem. Atrakcją była wystawa obrazów przedstawiających kobiety, których autorką jest nasza koleżanka klubowa Hanna Kłopotowska – Sekretarz Zarządu.

Z tłumu wyróżniały nas charakterystyczne znaczki i szale, dzięki którym byłyśmy rozpoznawalne.

BPW Posnania oraz BPW Polska podczas Kongresu Kobiet 2017

Tematyka Kongresu poruszała bieżące problemy kobiet a świetna organizacja, piękne i nowoczesne sale na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich (w tym główna plenarna Sala Ziemi) dowiodły, że niewątpliwie było to wydarzenie roku! Gratulujemy organizatorkom!
Udział wielu znanych osobistości z życia politycznego, kulturalnego i specjalistek z zakresu spraw kobiecych sprawił, że IX Kongres Kobiet na długo pozostanie w pamięci ponad 4000 uczestniczek.

Prezydentka Polskiej Federacji Klubów BPW – Katarzyna Bekasiak była współorganizatorką Centrum Niepełnosprawności pod hasłem ”Chcemy całego życia!”.  Cieszyło się ono wielką popularnością i uznaniem gości honorowych: Jolanty Kwaśniewskiej i Anny Komorowskiej.

Nagrodę Kongresu Kobiet otrzymała wspaniała pisarka Olga Tokarczuk, a Prezydent Miasta Poznania Jacek Jaśkowiak został uhonorowany nagrodą Różnorodności Kongresu Kobiet.

Cieszymy się i jesteśmy dumne, iż mogłyśmy być częścią społeczności Kongresu.
Cały fotoreportaż można znaleźć na naszej stronie na Facebooku pod linkiem: https://www.facebook.com/bpwPosnania/posts/177958282750720

Kategorie: działania

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *